Kontakt

Kundtjänst
Du vet väl om att du kan göra din flyttanmälan direkt på vår hemsida? Tryck här.

Telefon: 0586-485 32 

Ordinarie telefontider är måndag-fredag 09:00-11:00 & 13:00-14:00

Du kan även nå oss på:
E-post: kundservice@degerforsenergi.se

Växel
0586-485 20 

Felanmälan Elnät
0586-405 79

Felanmälan Fjärrvärme
0586-405 79

Kabelanvisning
Gör din anmälan här. 

Peter Lilja

Peter Lilja

VD
Telefon: 0586-485 43 
peter.lilja@degerforsenergi.se

Ulf Jonsson

Ulf Jonsson

Senior Technical Advisor
Telefon: 0586-485 27
ulf.jonsson@degerforsenergi.se

Namnlös

Magnus Johansson

Infrachef (elnät, fjärrvärme & stadsnät)
Telefon: 0586-485 37
magnus.johansson@degerforsenergi.se

Birgitta Lindkvist

Birgitta Lindkvist

Administrativ chef
Telefon: 0586-485 41 
birgitta.lindkvist@degerforsenergi.se

 

Kerstin Ekberg

Kerstin Ekberg

Ekonomiansvarig
Telefon: 0586-485 42 
kerstin.ekberg@degerforsenergi.se

Peter Gunnarsson

Peter Gunnarsson

Samordnare Elnät 
Telefon: 0586-485 28
peter.gunnarsson@degerforsenergi.se

Fredrik

Fredrik Dagerbäck

Drift- & produktionsansvarig fjärrvärme
Telefon: 073-920 85 08
fredrik.dagerback@degerforsenergi.se

Björn Vedlund

Björn Vedlund

Teknik- & driftansvarig stadsnät 
Telefon: 0586-485 44 
bjorn.vedlund@degerforsenergi.se